Satıcılar İçin Kullanım Koşulları

 1. Satıcı, anlaşılan koşullara uygun olduğu sürece tüm siparişleri kabul etmekle yükümlüdür.
 2. Her ay en az iki ödeme günü olmaktadır, alt limit olmaksızın ödeme günlerinde bakiye ödemeleri yapılmaktadır. Satıcı bu ödeme şartlarını kabul eder.
 3. Sisteme girdiğiniz hizmet içeriği, fiyat ve şartlarının,  kurumsal ve iletişim bilgilerinin doğruluğunu Satıcı kabul eder. Bu bilgilerde bir değişim söz konusu olduğunda, mevcut şartları 1 hafta korumak kaydı ile satıcı Backlinmatik’e bilgi vermek zorundadır.
 4. Kayıtlı e-mail ve sms numarası ile bildirim almayı Satıcılar kabul etmiş sayılır.
 5. Hizmet sağlayıcıların müşteriler ile harici iletişim kurması ve harici iletişime yönlendirmesi yasaktır.
 6. Harici iletişim kanallarında gerçekleşecek faaliyetlerden Backlinkmatik sorumlu tutulamaz.
 7. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı yayın yapan, cinsel veya medyum içerikli yayın yapan, infosuz ve indexsiz olan, 1 yaşını geçmemiş,  sitelerden satış yapmak yasaktır.
 8. Satıcıdan kaynaklı bir mağduriyette, Backlinkmatik içerideki bakiyeden kesinti yapma hakkına sahiptir.
 9. Satıcılar sisteme hizmet eklerken taahhüt ettikleri teslim sürelerinde hizmeti teslim etmekle yükümlüdür. Aksi takdirde Backlinkmatik siparişi iptal etme hakkına sahiptir.
 10. Satıcı, hizmetinin Backlinkmatik.com tarafından komisyon eklenerek satmasını kabul eder. Backlinkmatik istediği komisyon oranını belirlemekte özgürdür.
 11. Satıcı, sisteme girdiği ilanda belirttiği sürede satış ilanında yer alan hizmeti birebir teslim etmek zorundadır.
 12. Satıcılar, sistemde siteleri ile ilgili paylaşılan istatistiki bilgilerle ilgili bir yanlışlık varsa itiraz etme hakkına sahiptir. Ancak herhangi bir istatistik bilgisinin gizlenmesini talep edemez.
 13. Backlinkmatik müşteriye yaptığı satışlardan doğan vergi sorumluluğunu yerine getirmekle yükümlüdür ve tüm satışlarını faturalandırır. Ancak Satıcının vergi mükellefiyeti ile ilgili bir sorumluluğu yoktur. Satıcı, kendi kazancını faturalandırmak ve vergisini ödemekle yükümlüdür.  Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca, gelirleriz için vergi yükümlülüğünüz söz konusu olabilir. Bunun için bir mali müşavir, nuhasebeci, vergi uzmanı vb.  gibi vergi konusunda bilgili kişilerden vergisel yükümlülüğün incelenmesi hususunda bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinden de yaptığınız işin  ticari yönü olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
 14. Backlinkmatik.com sitesindeki tüm içerikler, kullanıcılar  tarafından oluşturulmuştur ve sorumluluğu kullanıcılara aittir. Backlinkmatik girilen içerikten sorumlu değildir. Sitemizde yer alan içeriklerin Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı olduğunu ya da  telif ihlali yaptığını düşünüyorsanız  bizimle iletişime geçmenizi önemle rica ederiz.
 15. Spam içerikler, legal olmayan içerikler ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı içerikleri kapsayan ilanlar yasaktır. Bu tarz içerikleri tespit etmeniz durumunda bizimle iletişime geçmenizi önemle rica ederiz.
 16. Sitemizde yayınlanmak üzere hizmet sağlayan tüm satıcılar bu koşullara ilaveten aşağıdaki sözleşmeleri kabul etmiş sayılır.
 17. Backlinkmatik kullanım koşullarında alıcı ve satıcılara herhangi bir bildirimde bulunmadan değişiklik yapabilir. Sisteme alıcı ya da satıcı olarak dahil olan herkes bu koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

İlgili Sayfalar