Müşteriler (Alıcılar) İçin Kullanım Koşulları

 1. Sistemdeki tüm siteler bize ait değildir, müşteri backlinkmatik.com sitesinin Alıcı ile Satıcı arasında bir aracı olduğunu ve sipariş sürecindeki imkanlarının bununla kısıtlı olduğunu baştan kabul eder. Bizim için iş etiği ve müşteri memnuniyeti her şeyin üstündedir, Satıcı seçimlerinde de buna özen göstermekteyiz. Olası sorunlarda sipariş koşulları, kullanım koşulları ve sözleşme şartları  sınırlarında sizin için elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz ancak siteler bize aitmiş gibi bir beklentiye girmemenizi önemle hatırlatırız.  Örneğin satıcıdan kaynaklı bir mağduriyette, yapabileceğimiz tek şey haklı olmanız durumunda mağduriyetinizi maddi olarak gidermek olacaktır. Bize ait olmadığı için sitelere müdahale et me imkanımızın olmayacaktır.
 2. İlan sayfasında aksi belirtilmediği sürece siparişlerin teslim süresi en geç 7 gündür. Normal şartlar altında genelde 1-2 günde teslim olmaktadır, içeriğin hazırlanması da Backlinkmatik ‘e aitse birkaç gün daha uzayabilir. Ancak taahhüt edilen en geç süre 7 gündür.  Farklı teslim şartları olan işlerde ilandaki teslim süresi geçerlidir.
 3. Müşteri sipariş geçerken ilan sayfası ve sipariş sayfasındaki tüm bilgi ve uyarıları, site özelliklerini, açıklama ve koşullarını, kullanım koşulları  ve sözleşmeleri okuyup kabul etmiş sayılır.
 4. Ürün sayfasında belirtilen koşullar ve Alıcı’nın bu koşullara uyan sipariş taleplerine aykırı bir durum söz konusu olmadığı sürece iptal ve iade mümkün değildir. Site istatistiklerindeki farklılıklar nedeni ile iptal ve iade sağlanmaz. Bu veriler yazılımla otomatik güncellenmektedir ve bilgi amaçlı paylaşılmaktadır, Backlinkmatik bu değerler ile ilgili garanti sunmamaktadır. Bunun dışında ürün satış koşulları ya da sizin sipariş notlarınıza aykırı bir durum var ise Backlinkmatik’ten destek talep edebilirsiniz.
 5. Backlinkmatik veya Satıcı’dan kaynaklı bir olumsuzluk söz konusu ise revizyon yapılmaktadır. Sipariş sayfasında belirtilen koşullar ya da Alıcı’nın bu koşullara uyan sipariş notlarına aykırı bir durum söz konusu değilse revizyon talebini yerine getirmek Backlinkmatik inisiyatifindedir.
 6. Backlinkmatik skoru bir algoritma ile site istatistikleri baz alınarak hesaplanmaktadır, bir bağlayıcılığı, garantisi yoktur sadece fikir vermek amacıyla Alıcılara yardım maksatlı gösterilmektedir.
 7. Tanıtım yazıları için garanti 6 aydır. Site sahibinin garanti politikasına göre daha uzun süre ya da süresiz de kalabilir, ancak backlinkmatik.com olarak 6 ay içerisinde yaşanacak silinme için %100 ödeme iadesi garantisi vermekteyiz, 6 ay sonrasındaki olumsuzluklar için bir taahhüdümüz bulunmamaktadır.
 8. Backlinkmatik.com içerikler için bir kalite taahhüdü vermemektedir. Piyasa 100 kelimesi 2 tl ‘ye de yazan editör var 10 tl’ye yazan da var ve takdir edersiniz ki herkesin kalite anlayışı ve beklentisi farklıdır. Sipariş notlarınızda belirtilen ve göreceli olmayan kriterler sağlandığı takdirde içerik için bir revizyon talebi almamaktayız. Pek çok müşterimizin memnun olduğu editörler ile çalışmaktayız ancak  seo uyumu, içerik kalitesi ile ilgili bir garanti sunmuyoruz, o nedenle sipariş notlarınızda çerçeveyi çok iyi çizmenizi, ve kalite konusunda bir kaygınız var ise içeriğinizi sisteme kendinizin yüklemesini önemle rica ederiz.
 9. Teslimat ile ilgili bir sorun var ise alıcı teslimattan sonra 48 saat içerisinde itiraz etmekle yükümlüdür. 48 saati geçen itirazların kabulü  Backlinkmatik inisiyatifinde olacaktır.
 10. Backlinkmatik site iletişim formu, mail ya da whatsapp üzerinden açılan destek taleplerine 24 saat içerisinde dönmektedir. Anlık dönüş, 7/24 canlı destek gibi bir taahhüdü yoktur. Bu konuda anlayışınızı rica etmekteyiz.
 11. Müşterilerin satıcılar ile harici iletişim kurması yasaktır. Harici iletişim kanallarında gerçekleşecek faaliyetlerden Backlinkmatik sorumlu tutulamaz.
 12. Müşteri sipariş verirken girdiğiniz isim soyisim veya firma adı, iletişim ve sipariş bilgilerinin doğru olduğunu kabul eder. Hatalı bilgilerden kaynaklı sorunlarda sorumluluk müşterinindir.
 13. Oluşturulan müşteri hesabı, bakiyesi bir başkasına devredilemez.
 14. Müşteri bakiyesinin hiçbir şart ya da koşul altında iadesi söz konusu değildir. Haklı durumlarda ürün değişimi gerçekleştirilebilir.
 15. Bakiyeler ve kuponlar ile sadece alışveriş yapılabilir, nakde çevrilemez.
 16. Üyelik hiçbir şart ve koşul altında silinemez. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı hareketlerde bulunan profiller aktif edilmemek üzere askıya alınır.
 17. Kayıtlı e-mail ve sms numarası ile bildirim almayı Alıcılar kabul etmiş sayılır.
 18. Backlinkmatik.com ‘a destek talebi açmadan ve 24 saat süresince bir yanıt beklemeden, çeşitli forum ya da şikayet platformlarında açılacak her türlü şikayeti marka karalama olarak kabul etmekte olup gerekli yasal işlemleri başlatma hakkımızı saklı tutarız. Lütfen yaşadığınız sorunlar için öncelikle olması gerektiği üzere bizimle çözüm bulmayı deneyiniz ve 24 saat geri dönüş hakkımıza anlayış gösteriniz.
 19. Güvenilir online POS firmaları ile çalışmaktayız. Bu konuda detaylı bilgi kullanım koşulları ve sözleşme sayfalarımızda yer almaktadır. Kullanıcılar kredi kartı işlemlerinde kendi kişisel güvenliklerini almakla yükümlüdür.  Alıcının dikkatsizliği ya da ihmalinden kaynaklı yaşayacağı sorunlarda (fraud işlemler gibi)  backlinkmatik.com sorumluluk kabul etmez. Banka ya da Pos firmasından kaynaklı sorunlarda muhattabınız ilgili firmalardır.
 20. Havale / eft ödemelerinde “ödeme bildirim formu” mutlaka eksiksiz ve hatasız doldurulmalıdır. Aksi takdirde Alıcı’nın yaşayacağı maddi kayıptan Backlinkmatik sorumlu tutulamaz.
 21. Backlinkmatik.com sitesindeki tüm içerikler, kullanıcılar  tarafından oluşturulmuştur ve sorumluluğu kullanıcılara aittir. Backlinkmatik girilen içerikten sorumlu değildir. Sitemizde yer alan içeriklerin Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı olduğunu ya da  telif ihlali yaptığını düşünüyorsanız  bizimle iletişime geçmenizi önemle rica ederiz.
 22. Spam içerikler, legal olmayan içerikler ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı içerikleri kapsayan ilanlar yasaktır. Bu tarz içerikleri tespit etmeniz durumunda  bizimle iletişime geçmenizi önemle rica ederiz.
 23. Backlinmatik, müşterilerin seo çalışmaları ile ilgili sorumluluk kabul etmez. Alacağınız hizmet ile ilgili yaşayacağınız olumsuz bir durumun (örneğin sıralamada gerileme, google ban vs) sorumluluğu Alıcı’ya aittir.
 24. Backlinkmatik kullanım koşullarında alıcı ve satıcılara herhangi bir bildirimde bulunmadan değişiklik yapabilir. Sisteme alıcı ya da satıcı olarak dahil olan herkes bu koşulları okumuş ve kabul etmiş sayılır.
 25. Sipariş veren tüm müşteriler bu koşullara ilaveten aşağıdaki sözleşmeleri kabul etmiş sayılır.

 

İlgili Sayfalar